MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.1) - en to hr translation catalogue (21 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Item
hr: stavka

en: content
hr: sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: edit
hr: uredi

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Total
hr: Ukupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Active
hr: Aktivno

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Save content type
hr: Spremi vrstu sadržaja

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: User autocomplete
hr: Samodovršetak korisnika

en: Content type name
hr: Naziv vrste sadržaja
