MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.1) - en to te translation catalogue (15 entries)

en: delete
te: తొలగించు

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Item
te: అంశం

en: content
te: విషయం

en: Type
te: రకం

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: edit
te: మార్చు

en: Advanced settings
te: ఉన్నత ఎంపికలు

en: Total
te: మొత్తం

en: Unknown
te: తెలియని

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: Permission
te: అనుమతి
