MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Item
tr: Öğe

en: content
tr: içerik

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: edit
tr: düzenle

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Total
tr: Toplam

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Active
tr: Etkin

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Permissions
tr: İzinler

en: Denied
tr: Reddedildi

en: Permission
tr: İzinler

en: Save content type
tr: İçerik tipini kaydet

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Available
tr: Mevcut

en: Cancelled
tr: İptal

en: User autocomplete
tr: Kullanıcı otomatik tamamlama

en: Save Permissions
tr: İzinleri Kaydet

en: Content type name
tr: İçerik türünün adı

en: The content type of the node.
tr: Düğümün içerik türü.
