MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.2) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: edit
fa: ویرایش

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Total
fa: مجموع

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Permission
fa: مجوز

en: Save content type
fa: ذخیره نوع محتوا

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: Available
fa: در دسترس

en: User autocomplete
fa: تکمیل خودکار کاربر

en: Content type name
fa: نام نوع محتوا

en: The content type of the node.
fa: نوع محتوای گره
