MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.2) - en to vi translation catalogue (30 entries)

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: Operations
vi: Thao tác

en: Item
vi: Mục

en: content
vi: nội dung

en: Type
vi: Kiểu

en: Disabled
vi: Tắt

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: edit
vi: sửa

en: Advanced settings
vi: Các thiết lập nâng cao

en: Total
vi: Tổng

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: Active
vi: Hoạt động

en: Inactive
vi: Không hoạt động

en: Replacement patterns
vi: Các mẫu thay thế

en: unavailable
vi: không có mặt

en: Permissions
vi: Quyền

en: Denied
vi: Đã từ chối

en: Permission
vi: Quyền

en: Save content type
vi: Lưu kiểu nội dung

en: Unavailable
vi: Không có sẵn

en: Available
vi: Có sẵn

en: Cancelled
vi: Bị thôi

en: User autocomplete
vi: Tự động điền nốt tên người dùng

en: Resource
vi: Tài nguyên

en: Content type name
vi: Tên kiểu nội dung

en: The content type of the node.
vi: Kiểu nội dung của nút.

en: Accessories
vi: Tiện ích bổ trợ
