MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.2) - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Item
cs: Položka

en: content
cs: obsah

en: Type
cs: Typ

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: edit
cs: upravit

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Total
cs: Celkem

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Active
cs: Aktivní

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Save content type
cs: Uložit typ obsahu

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: Available
cs: K dispozici

en: Cancelled
cs: Stronováno

en: Inventory
cs: Inventář

en: Undated
cs: Bez data

en: User autocomplete
cs: Automatické dokončování uživatelského jména

en: Content type name
cs: Název typu obsahu

en: Content type description
cs: Popis typu obsahu

en: The content type of the node.
cs: Typ obsahu uzlu.
