MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.2) - en to fil translation catalogue (11 entries)

en: delete
fil: tanggalin

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: content
fil: nilalaman

en: Type
fil: Uri

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Date
fil: Petsa

en: edit
fil: wastuhin

en: Active
fil: Aktibo

en: Permissions
fil: Mga pahintulot
