Message (7.x-1.11) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Read more
da: Læs mere

en: more
da: mere

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Default
da: Standard

en: Text
da: Tekst

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Message type
da: Meddelelsestype

en: Message text
da: Besked tekst

en: Field name
da: Feltnavn

en: Desc
da: Faldende

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Replacement tokens
da: Erstatningssymboler

en: Apply
da: Udfør

en: Copy
da: Kopier

en: Node reference
da: Indholdselementreference

en: Other settings
da: Andre indstillinger

en: Offset
da: Forskydning

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: The message text
da: Meddelelsens indhold

en: Asc
da: Stigende

en: Override global settings
da: Overskriv globale indstillinger
