Message (7.x-1.11) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Read more
fr: Lire la suite

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Default
fr: Par défaut

en: Partial
fr: Partiel

en: Text
fr: Texte

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: User
fr: Utilisateur

en: Published
fr: Publié

en: Message type
fr: Type de message

en: Message text
fr: Texte du message

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Sort by
fr: Trier par

en: Full
fr: Complet

en: Replacement tokens
fr: Jetons (<em>tokens</em>) de substitution

en: Apply
fr: Appliquer

en: Copy
fr: Copier

en: Node reference
fr: Référence de nœud

en: Other settings
fr: Autres paramètres

en: Offset
fr: Décalage

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Message settings
fr: Paramètres de Message

en: The message text
fr: Le texte du message

en: The human-readable description of this message type.
fr: La description affichée de ce type de message.

en: Undefined language
fr: Langue non définie.
