Message (7.x-1.11) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Read more
hu: Tovább

en: more
hu: tovább

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Partial
hu: Részleges

en: Text
hu: Szöveg

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: User
hu: Felhasználó

en: Page
hu: Oldal

en: Published
hu: Közzétéve

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Message text
hu: Üzenet szövege

en: Field name
hu: Mező neve

en: Desc
hu: Csökk

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: Replacement tokens
hu: Helyettesítő vezérjelek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Copy
hu: Másolás

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Other settings
hu: Egyéb beállítások

en: Offset
hu: Eltolás

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Message settings
hu: Üzenetek beállításai

en: The message text
hu: Az üzenet szövege

en: Asc
hu: Növ

en: This is the text of all messages of this type.
hu: Ezen üzenettípusok szövege.

en: No messages created yet.
hu: Még nem lett létrehozva egyetlen üzenet sem.

en: Purge messages
hu: Üzenetek törlése

en: When enabled, old messages will be deleted.
hu: Ha engedélyezve van, a régi üzenetek törlésre kerülnek.

en: Maximal message age in days.
hu: Az üzenetek maximális életkora napokban.

en: Override global settings
hu: Globális beállítások felülbírálata
