Message (7.x-1.12) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Read more
pt: Leia mais

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Default
pt: Padrão

en: Partial
pt: Parcial

en: Text
pt: Texto

en: User
pt: Usuário

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Message type
pt: Tipo de mensagem

en: Message text
pt: Texto de mensagem

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Desc
pt: Decrescente

en: Defaults
pt: Padrões

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full
pt: Completo

en: Replacement tokens
pt: Tokens para substituição

en: Apply
pt: Aplicar

en: Copy
pt: Copiar

en: Node reference
pt: Referência a um node

en: Other settings
pt: Outras configurações

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: The message text
pt: O texto da mensagem

en: Asc
pt: Ascendente

en: This is the text of all messages of this type.
pt: Este é o texto de todas as mensagens deste tipo.

en: Copy messages text fields
pt: Copia mensagens de texto dos campos

en: Copy messages text fields from one language to others
pt: Copia mensagens de texto de um idioma para outro

en: "Language none"
pt: "Nenhum idioma"
