Message (7.x-1.6) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Read more
tr: Devamını oku

en: more
tr: daha fazla

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Partial
tr: Kısmi

en: Text
tr: Metin

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Message type
tr: İleti türü

en: Message text
tr: İleti metni

en: Field name
tr: Alan adı

en: Desc
tr: Azalan

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Apply
tr: Uygula

en: Copy
tr: Kopyala

en: Node reference
tr: Düğüm göndermesi

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Node teaser
tr: Düğüm özeti

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Message settings
tr: İleti ayarları

en: The message text
tr: Mesaj metni

en: Asc
tr: Artan

en: Save message type
tr: İleti türünü kaydet

en: Delete message type
tr: İleti türünü sil

en: The message type.
tr: İleti türü.

en: Administer message types
tr: İleti türlerini yönet

en: Default message type category
tr: Öntanımlı ileti türü sınıflaması

en: Message type category
tr: İleti türü sınıfı

en: Select the message type category.
tr: İleti türünün sınıfını seçin.

en: Create messages
tr: İletiler oluştur

en: Log new messages.
tr: Yeni iletileri günlüğe kaydet.

en: @label @delta partial
tr: @label @delta kısmen
