Message UI (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Create
da: Opret

en: Message text
da: Besked tekst

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Anonymous
da: Anonym

en: Authoring information
da: Forfatter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Leave blank for %anonymous.
da: Lad feltet stå tomt for %anonymous.

en: Filter by message type
da: Filtrer efter meddelelsestype

en: Devel
da: Udvikling

en: Filter by type
da: Filtrér på type

en: By @name on @date
da: Af @name, @date

en: By @name
da: Af @name

en: Delete message
da: Slet besked
