Message UI (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Create
it: Crea

en: Message text
it: Testo del messaggio

en: Authored by
it: Creato da

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: Filter by message type
it: Filtra per tipo di messaggio

en: By @name on @date
it: Da @name il @date

en: By @name
it: Da @name
