Message UI (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Mostrar

en: Create
pt: Criar

en: Authored by
pt: Criado por

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Authored on
pt: Criado em

en: Leave blank for %anonymous.
pt: Deixe em branco para %anonymous.

en: By @name on @date
pt: Por @name em @date

en: By @name
pt: Por @name
