Messaging (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: अंतर्वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: वर्णन

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: none
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: System
hi: प्रणाली

en: Send
hi: भेजें

en: No data available
hi: आंकड़े उपलब्ध नहीं हैं|
