Messaging (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Töröl

en: Content
hu: Tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Date
hu: Dátum

en: Test
hu: Teszt

en: Message
hu: Üzenet

en: none
hu: nincs

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Mail
hu: Levél

en: User
hu: Felhasználó

en: Options
hu: Lehetőségek

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Sender
hu: Feladó

en: From
hu: Honnan

en: E-mail address
hu: Email cím

en: System
hu: Rendszer

en: Address
hu: Cím

en: Send
hu: Küldés

en: Method
hu: Mód

en: Messaging
hu: Üzenetküldés

en: Destination
hu: Cél

en: Messages
hu: Üzenetek

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Send method
hu: Küldési mód

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Messaging & Notifications
hu: Üzenetek és értesítések

en: Sending methods
hu: Üzenetküldési módok

en: Messaging settings
hu: Üzenetküldés beállításai

en: Modules administration
hu: Modulok adminisztrációja

en: messaging
hu: üzenetküldés

en: Administer and configure messaging
hu: Üzenetküldés adminisztrációja és beállítása

en: Configuration of sending methods
hu: Üzenetküldési módok beállításai

en: Send methods
hu: Küldési módok

en: Message log
hu: Üzenetnapló

en: Messages for %name
hu: Üzenet %name felhasználónak

en: Simple Mail
hu: Egyszerű levél

en: Mail Sending Method: Integration with Drupal mail API
hu: Levélküldési mód: integráció a Drupal levelezés API-val

en: HTML Mail
hu: HTML levél

en: No pending messages
hu: Nincs üzenet függőben

en: Sending Method: Show messages on user's page
hu: Üzenetküldési mód: üzenet megjelenítése a felhasználó oldalán

en: Receiver
hu: Címzett

en: Array
hu: Tömb
