Messaging (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Sender
kn: ಕಳುಹಿಸಿದವರು

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Object
kn: ಆಬ್ಜೆಕ್ಟ್‍

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Simple
kn: ಸರಳ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Web
kn: ಅಂತರ್ಜಾಲ

en: Array
kn: ವ್ಯೂಹ(Array)
