Messaging (7.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (18 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: Delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Date
mr: दिनांक

en: Message
mr: संदेश

en: none
mr: काहीच नाही

en: Name
mr: नाव

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: User
mr: सदस्य

en: Sender
mr: पाठवणारा

en: From
mr: कडून

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Address
mr: पत्ता

en: Method
mr: पद्धत(Method)
