Messaging (7.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (21 entries)

en: Body
te: వివరము

en: Delete
te: తొలగించు

en: Content
te: సారము

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Type
te: రకం

en: Subject
te: విషయం

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Date
te: తేదీ

en: Message
te: సందేశం

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Name
te: పేరు

en: General settings
te: సాధారణ అమరికలు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: User
te: వాడుకరి

en: Options
te: ఎంపికలు

en: From
te: నుండి

en: E-mail address
te: ఈ-మెయిల్ చిరునామా

en: Address
te: చిరునామా

en: Send
te: పంపించు
