Messaging (7.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Body
th: เนื้อความ

en: Delete
th: ลบ

en: Content
th: เนื้อหา

en: Type
th: ชนิด

en: Subject
th: ชื่อเรื่อง

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: none
th: ไม่มี

en: Name
th: ชื่อ

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Default
th: ค่าปริยาย

en: User
th: ผู้ใช้

en: The subject of the message.
th: ชื่อเรื่องของข้อความ

en: From
th: จาก

en: E-mail address
th: อีเมล

en: System
th: ระบบ

en: Send
th: ส่ง
