Messaging (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Body
uk: Текст

en: Delete
uk: Вилучити

en: Content
uk: Матеріали

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Ввімкнено

en: Date
uk: Дата

en: Test
uk: Перевірити

en: Message
uk: Повідомлення

en: none
uk: нічого

en: Name
uk: Ім'я

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Default
uk: Типово

en: Mail
uk: Пошта

en: User
uk: Користувач

en: Options
uk: Настроювання

en: The subject of the message.
uk: Тема повідомлення

en: Header
uk: Шапка

en: Footer
uk: Підвал

en: Sender
uk: Відправник

en: From
uk: Від

en: E-mail address
uk: Електронна пошта

en: System
uk: Система

en: Address
uk: Адреса

en: Send
uk: Надіслати

en: Method
uk: Метод

en: Messaging
uk: Повідомлення

en: Destination
uk: Пункт призначення

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Object
uk: Об'єкт

en: User name
uk: Ім'я користувача

en: Simple
uk: Просте

en: Debug
uk: Відладка

en: Send method
uk: Метод надсилання

en: View message
uk: Перегляд листа

en: Web
uk: Веб

en: Debug mode
uk: Режим налагодження

en: Messaging & Notifications
uk: Повідомлення і сповіщення

en: Messaging settings
uk: Настроювання передачі повідомлень

en: Messaging sending methods
uk: Метод надсилання повідомлень

en: No sending method plug-ins available. Please enable some Sending Method on the !admin-modules page.
uk: Недоступно жодних модулів методів надсилання повідомлень. Прохання увімкнути якийсь на сторінці !admin-modules

en: Modules administration
uk: Керування Модулями

en: Message log
uk: Журнал повідомлень

en: Messages for %name
uk: Повідомлення для %name

en: No pending messages
uk: Жодних очікуючих повідомлень

en: Sending Method: Show messages on user's page
uk: Спосіб відправлення: відображати повідомлення на особистій сторінці користувача

en: Receiver
uk: Отримувач

en: Array
uk: Масив
