Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Date
ar: التاريخ

en: Test
ar: الاختبار

en: Message
ar: الرسالة

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: User
ar: المستخدم

en: Options
ar: الخيارات

en: The subject of the message.
ar: موضوع الرسالة.

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: From
ar: من

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: System
ar: النظام

en: Address
ar: العنوان

en: Send
ar: أرسل

en: Method
ar: الطريقة

en: Destination
ar: الوجهة

en: Messages
ar: الرسائل

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Debug
ar: تنقيح
