Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Type
bn: টাইপ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: none
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: E-mail address
bn: ই-মেইল ঠিকানা

en: System
bn: সিস্টেম

en: Debug
bn: ডিবাগ
