Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Development
da: Udvikling

en: Subject
da: Emne

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Date
da: Dato

en: Message
da: Meddelelse

en: none
da: ingen

en: Name
da: Navn

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Options
da: Valg

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Sender
da: Afsender

en: From
da: Fra

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Address
da: Adresse

en: Method
da: Metode

en: Messaging
da: Beskeder

en: Messages
da: Beskeder

en: Object
da: Objekt

en: User name
da: Brugernavn

en: Simple
da: Simpel

en: Send method
da: Afsendelsesmetode

en: Messaging & Notifications
da: Beskeder og underretninger

en: Sending methods
da: Sendemetoder

en: You should enable some messaging method plug-ins for this to work.
da: Du skal aktivere nogle meddelelses-plugins for at dette skal virke.

en: The messaging module is the engine that handles outgoing messages and message queueing for different sending methods.
da: Meddelelses-modulet er det program der håndterer udgående meddelelser og meddelelseskøer for forskellige sendemetoder.

en: You need to enable one or more of the included plug-ins to be able to actually take advantage of it.
da: Du skal aktivere en eller flere af de inkluderede plugins for at være i stand til at kunne bruge det.

en: Messaging settings
da: Meddelelsesindstillinger

en: Disabled messaging sending method %method and replaced by %replace
da: Sendemetode %method deaktiveret og erstattet med %replace

en: Disabled messaging sending method but cannot find a replacement. Please, enable some other sending method.
da: Har deaktiveret sendemetode men kan ikke finde en erstatning. Vær venlig at aktivere en anden sendemetode.

en: Messaging sending methods
da: Meddelelse sendemetoder

en: No sending method plug-ins available. Please enable some Sending Method on the !admin-modules page.
da: Intet sendemetode-plugin tilgængeligt. Vær venlig at aktivere nogle sendemetoder på !admin-modules siden.

en: Modules administration
da: Moduladministration

en: messaging
da: beskeder

en: Administer and configure messaging
da: Administrér og konfigurér meddelelser

en: Configuration of messaging framework
da: Konfiguration af meddelelses-framework

en: Configuration of sending methods
da: Konfiguration af sendemetoder

en: Send methods
da: Afsendelsesmetoder

en: Messaging system. This is the base module for the Messaging Framework
da: Meddelelsessystem. Dette er basismodulet for Meddelelser

en: Messages for %name
da: Beskeder til %name

en: Mail Sending Method: Integration with Drupal mail API
da: Mail sendemetode: Integration med Drupal mail-API

en: No pending messages
da: Ingen ventende meddelelser

en: Sending Method: Show messages on user's page
da: Sendemetode: Vis meddelelser på brugerens side

en: Array
da: Liste

en: Test message
da: Test-meddelelse
