Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Date
fa: تاریخ

en: Test
fa: آزمایش

en: Message
fa: پیغام

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: User
fa: کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: The subject of the message.
fa: موضوع پیغام.

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Sender
fa: فرستنده

en: From
fa: از

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: System
fa: سیستم

en: Address
fa: نشانی

en: Send
fa: ارسال

en: Method
fa: روش

en: Messaging
fa: تبادل پیغام

en: Destination
fa: مقصد

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: User name
fa: نام کاربری

en: Simple
fa: ساده

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Send method
fa: روش ارسال

en: Messaging settings
fa: تنظیمات پیغام‌رسانی

en: HTML Mail
fa: نامه HTML

en: Array
fa: آرایه

en: The body of the message.
fa: بدنه پیغام.

en: The date the message was sent.
fa: تاریخی که پیغام ارسال شده است.
