Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: none
nl: geen

en: Name
nl: Naam

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Mail
nl: E-mail

en: User
nl: Gebruiker

en: Options
nl: Opties

en: The subject of the message.
nl: Het onderwerp van het bericht.

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Sender
nl: Afzender

en: From
nl: Van

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: System
nl: Systeem

en: Address
nl: Adres

en: Send
nl: Versturen

en: Method
nl: Methode

en: Messaging
nl: Berichtgeving

en: Destination
nl: Bestemming

en: Messages
nl: Berichten

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Send method
nl: Verzendwijze

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Messaging settings
nl: Berichtinstellingen

en: messaging
nl: Berichtgeving

en: Administer and configure messaging
nl: Berichtgeving beheren en instellen

en: Configuration of messaging framework
nl: Configuratie van berichtenframework

en: HTML Mail
nl: HTML-mail

en: Test message sending
nl: Testbericht wordt verstuurd

en: Test message
nl: Testbericht

en: Destinations page
nl: Bestemmingspagina

en: Administer messaging
nl: Berichtgeving beheren

en: Administer messaging.
nl: Berichtgeving beheren.
