Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (89 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Type
pl: Typ

en: Subject
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Date
pl: Data

en: Message
pl: Wiadomość

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Default
pl: Domyślny

en: Mail
pl: Poczta

en: User
pl: Użytkownik

en: Options
pl: Opcje

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Sender
pl: Nadawca

en: From
pl: Od

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Address
pl: Adres

en: Send
pl: Wyślij

en: Method
pl: Metoda

en: Messaging
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Destination
pl: Cel

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Object
pl: Obiekt

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Simple
pl: Prosto

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Send method
pl: Metoda wysyłania

en: Web
pl: Sieć

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: Messaging & Notifications
pl: Wiadomości i powiadomienia

en: Sending methods
pl: Metody wysyłania

en: Messaging settings
pl: Ustawienia wysyłania wiadomości

en: Messaging sending methods
pl: Metody wysyłania wiadomości.

en: Modules administration
pl: Administracja modułami

en: messaging
pl: wysyłanie wiadomości

en: Administer and configure messaging
pl: Administracja i konfiguracja wysyłania wiadomości

en: Configuration of messaging framework
pl: Konfiguracja konstrukcji wysyłania wiadomości

en: Configuration of sending methods
pl: Konfiguracja metod wysyłania

en: Send methods
pl: Metody wysyłania

en: Debug: Post message
pl: Znajdź usterki: Wysyłanie wiadomości

en: Debug: Message log
pl: Debugowanie: Dziennik wiadomości

en: Post message
pl: Wyślij wiadomość

en: Message log
pl: Dziennik wiadomości

en: Messages for %name
pl: Wiadomości dla %name

en: No logged messages
pl: Brak zapisanych wiadomości

en: Log message to watchdog
pl: Loguj wiadomośc do watchdog

en: Log message through devel module
pl: Zapisuj wiadomość w dzienniku poprzez moduł devel

en: Display message in block
pl: Pokaż wiadomość w bloku

en: Simple Mail
pl: Prosta wiadomość

en: Mail Sending Method: Integration with Drupal mail API
pl: Metoda wysyłania poczty: Integracja z API poczty Drupala

en: HTML Mail
pl: Wiadomość HTML

en: No pending messages
pl: Brak oczekujących wiadomości

en: Sending Method: Show messages on user's page
pl: Metoda wysyłania: Pokaż wiadomości na stronie użytkownika

en: Receiver
pl: Odbiorca

en: Array
pl: Tablica

en: Test message sending
pl: Wysyłanie wiadomości tekstowej

en: No filter (Insecure)
pl: Brak filtra (Niezabezpieczone)

en: Available filters
pl: Dostępne filtry

en: Format filter
pl: Filtr formatów

en: Final filter
pl: Ostatni filtr

en: No data available
pl: Brak danych

en: The message has been deleted.
pl: Wiadomość została skasowana.

en: Messages (simple)
pl: Wiadomości (proste)

en: Messages delivered using the simple delivery method.
pl: Wiadomości dostarczono przy użyciu prostej metody dostarczania.

en: The ID of the message.
pl: ID wiadomości.

en: The queue ID of the message.
pl: ID kolejki dla wiadomości.

en: The body of the message.
pl: Treść wiadomości.

en: Sent date
pl: Data wysłania

en: The date the message was sent.
pl: Data wysłania wiadomości.

en: The user ID of the message sender.
pl: ID nadawcy wiadomości.

en: The user ID of the message receiver.
pl: ID odbiorcy wiadomości.

en: Test message
pl: Wiadomość testowa

en: Found address @address for user !name
pl: Znaleziono adres @address dla użytkownika !name

en: Cannot find a valid address for user !name
pl: Brak poprawnego adresu dla użytkownika !name

en: The message was sent successfully.
pl: Wiadomość wysłana poprawnie.

en: The message sending failed.
pl: Wysyłanie wiadomości zakończone niepowodzeniem.

en: Common options for mail methods
pl: Opcje ogólne dla metod poczty

en: Default mail addresses
pl: Domyślny adres pocztowy

en: Sender mail for outgoing messages coming from the site.
pl: Nadawca poczty dla wiadomości wychodzących pochodzi ze strony.

en: Mail for return-path and errors-to email address.
pl: Wysyłaj ścieżkę powrotną oraz błędy na adres e-mail.

en: Sender format
pl: Format nadawcy
