Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Date
pt: Data

en: Test
pt: Teste

en: Message
pt: Mensagem

en: none
pt: nenhum

en: Name
pt: Nome

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Default
pt: Padrão

en: Mail
pt: E-mail

en: User
pt: Usuário

en: Options
pt: Opções

en: The subject of the message.
pt: O assunto da mensagem.

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Sender
pt: Remetente

en: From
pt: De

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: System
pt: Sistema

en: Address
pt: Endereço

en: Send
pt: Enviar

en: Method
pt: Método

en: Messaging
pt: Envio de mensagens

en: Destination
pt: Destino

en: Messages
pt: Mensagens

en: Object
pt: Objeto

en: User name
pt: Nome do usuário

en: Simple
pt: Simples

en: Debug
pt: Depurar

en: Send method
pt: Metodo de envio

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Messaging & Notifications
pt: Mensagens e Notificações

en: Send methods
pt: Métodos de Envio

en: Receiver
pt: Destinatário

en: Array
pt: Matriz

en: Test message
pt: Mensagem de teste
