Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Development
id: Pengembangan

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Date
id: Tanggal

en: Test
id: uji

en: Message
id: Pesan

en: none
id: tidak ada

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Default
id: Bawaan

en: Mail
id: Email

en: User
id: Pengguna

en: Options
id: Opsi

en: The subject of the message.
id: Subyek pesan email.

en: Footer
id: Catatan kaki

en: From
id: Dari

en: E-mail address
id: Alamat email

en: System
id: Sistem

en: Address
id: Alamat

en: Send
id: Kirim

en: Method
id: Metode

en: Destination
id: Tujuan

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: User name
id: Nama pengguna
