Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: none
it: nessuno

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Default
it: Predefinito

en: User
it: Utente

en: Options
it: Opzioni

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Sender
it: Mittente

en: From
it: Da

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: System
it: Sistema

en: Address
it: Indirizzo

en: Send
it: Invia

en: Method
it: Metodo

en: Destination
it: Destinazione

en: Messages
it: Messaggi

en: User name
it: Nome utente

en: Simple
it: Semplice

en: Send method
it: Metodo di invio

en: Messaging & Notifications
it: Messaggi e notifiche
