Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to jv translation catalogue (23 entries)

en: Body
jv: Isi

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Development
jv: Pangembangan

en: Type
jv: Tipe

en: Subject
jv: Subyek

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Date
jv: Tanggal

en: Test
jv: Ujian

en: Message
jv: Pesen

en: none
jv: ora ana

en: Name
jv: Jeneng

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: Default
jv: Gawan

en: Mail
jv: Surat

en: User
jv: Panganggo

en: Options
jv: Opsi

en: The subject of the message.
jv: Judhulé surat.

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Send
jv: Kirim

en: Method
jv: Metode
