Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to ne translation catalogue (23 entries)

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Development
ne: विकास

en: Type
ne: प्रकार

en: Subject
ne: विषय

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Date
ne: मिति

en: Message
ne: सन्देश

en: none
ne: कुनै पनि होइन

en: Name
ne: नाम

en: General settings
ne: सामान्य सेटिंग्स

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Mail
ne: पत्र

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Header
ne: हेडर

en: Footer
ne: फुटर

en: E-mail address
ne: ई-मेल ठेगाना

en: System
ne: प्रणाली

en: Send
ne: पठाउनुहोस्

en: Messages
ne: सन्देशहरू
