Messaging (7.x-1.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (52 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Development
sv: Utveckling

en: Type
sv: Typ

en: Subject
sv: Ämne

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Date
sv: Datum

en: Message
sv: Meddelande

en: none
sv: ingen

en: Name
sv: Namn

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Default
sv: Förvald

en: Mail
sv: E-post

en: User
sv: Användare

en: Options
sv: Alternativ

en: The subject of the message.
sv: Meddelandets ämnesrad.

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Sender
sv: Avsändare

en: From
sv: Från

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Address
sv: Adress

en: Send
sv: Skicka

en: Method
sv: Metod

en: Destination
sv: Mål

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Object
sv: Objekt

en: User name
sv: Användarnamn

en: Simple
sv: Enkel

en: Debug
sv: Felsök

en: Send method
sv: Sändmetod

en: Web
sv: Webb

en: Messaging & Notifications
sv: Meddelanden & aviseringar

en: Sending methods
sv: Sändmetoder

en: Messaging settings
sv: Inställningar för meddelanden

en: Modules administration
sv: Moduladministration

en: Send methods
sv: Sändmetoder

en: Message log
sv: Meddelandelogg

en: Messages for %name
sv: Meddelanden för %name

en: No logged messages
sv: Inga loggade meddelanden

en: Log message to watchdog
sv: Logga meddelande i watchdog

en: Log message through devel module
sv: Logga meddelande med modulen Devel

en: Display message in block
sv: Visa meddelande i block

en: Mail Sending Method: Integration with Drupal mail API
sv: Sändmetod e-post: Integrering med Drupals mail-API

en: HTML Mail
sv: HTML-mail

en: No pending messages
sv: Inga väntande meddelanden

en: Sending Method: Show messages on user's page
sv: Sändmetod: Visa meddelanden på användares sida

en: Receiver
sv: Mottagare

en: Test message
sv: Testmeddelande
