Metatag (7.x-1.0-beta2) - en to no translation catalogue (64 entries)

en: Delete
no: Slett

en: Operations
no: Handlinger

en: Groups
no: Grupper

en: Author
no: Forfatter

en: Cancel
no: Avbryt

en: Description
no: Beskrivelse

en: Enable
no: Aktiver

en: Disable
no: Deaktiver

en: Article
no: Artikkel

en: Edit
no: Rediger

en: None
no: Ingen

en: This action cannot be undone.
no: Denne handlinga kan ikke gjøres om.

en: - None -
no: - Ingen -

en: Country
no: Land

en: Image
no: Bilde

en: Name
no: Navn

en: Book
no: Bok

en: Export
no: Eksport

en: Save
no: Lagre

en: Keywords
no: Nøkkelord

en: Unknown
no: Ukjent

en: Paths
no: Stier

en: All
no: Alle

en: Page title
no: Sidetittel

en: Advanced
no: Avansert

en: Company
no: Firma

en: Blog
no: Blogg

en: Override
no: Overstyr

en: Profile
no: Profil

en: Defaults
no: Standardverdier

en: City
no: By

en: Front page
no: Forside

en: Activity
no: Aktivitet

en: (disabled)
no: (deaktivert)

en: Revert
no: Tilbakefør til tidligere versjon

en: People
no: Brukere

en: Website
no: Nettsted

en: Product
no: Produkt

en: Copyright
no: Opphavsrett

en: Abstract
no: Sammendrag

en: University
no: Universitet

en: Meta tags
no: Meta-tagger

en: Canonical URL
no: Kanonisk URL

en: Robots
no: Roboter

en: Shortlink URL
no: Kortlenke

en: Cache table for the generated meta tag output.
no: Hurtiglager-tabell for den genererte metatag-teksten.

en: Provides search engines with specific directions for what to do when this page is indexed.
no: Gir søkemotorer spesifikke retningslinjer for hva som skjer når denne siden indekseres.

en: Prevent search engines from following links on this page.
no: Forhindre søkemotorer fra å følge lenker på denne siden.

en: Describes the name and version number of the software or publishing tool used to create the page.
no: Beskriver navn og versjonsnummer for programvaren eller publiseringsverktøyene som ble brukt til å lage siden.

en: Details a copyright, trademark, patent, or other information that pertains to intellectual property about this page. Note that this will not automatically protect your site's content or your intellectual property.
no: Beskriver opphavsrett, varemerke, patent, eller annen informasjon som angår  immaterielle rettigheter knyttet til denne siden. Merk at dette ikke automatisk vil beskytte ditt  nettsteds innhold eller din rettighet.

en: Using defaults
no: Bruker standardverdier

en: Select the type of default meta tags you would like to add.
no: Velg typen standard metatagger du vil legge til.

en: Blocks the <a href="@odp-url">Open Directory Project</a> description of the page from being used in the description that appears below the page in the search results.
no: Forhindrer at beskrivelsen av siden fra <a href="@odp-url">Open Directory Project</a> blir benyttet i beskrivelsen som vises under siden i søkemotorers resultatsider.

en: A brief and concise summary of the page's content, preferably 150 characters or less. The description meta tag may be used by search engines to display a snippet about the page in search results.
no: Et kort og konsist sammendrag av sidens innhold, helst 150 bokstaver eller mindre. Denne beskrivelsen kan bli brukt av søkemotorer til å vise en sammendrag om siden i selve søkeresultatet

en: A brief and concise summary of the page's content, preferably 150 characters or less. The abstract meta tag may be used by search engines for archiving purposes.
no: Et kort og konsist sammendrag av sideinnholdet, fortrinnsvis 150 tegn eller færre. Den meta-taggen abstract kan bli brukt av søkemotorer for arkiveringsformål.

en: A comma-separated list of keywords about the page. This meta tag is <em>not</em> used by most search engines.
no: En komma-separert liste av nøkkelord om denne sida. Denne meta-taggen er <em>ikke</em> brukt av de fleste søkemotorer.

en: Allow search engines to index this page (assumed).
no: Tillat søkemotorer å indeksere denne siden (antatt).

en: Allow search engines to follow links on this page (assumed).
no: Tillater søkemotorer å følge linker på denne sida (antatt).

en: An image associated with this page, for use as a thumbnail in social networks and other services.
no: Et bilde som er assosiert med denne sida, til bruk som miniatyrbilde på sosiale nettverk og andre tjenester.

en: Control the main settings pages and modify per-object meta tags.
no: Kontroller hovedinnstillingene og endre metatagger for hvert objekt.

en: metatag
no: metatagg

en: Metatag
no: Metatagg

en: Basic tags
no: Grunnleggende tagger

en: Provides the fifteen <a href="http://dublincore.org/documents/dces/">Dublin Core Metadata Element Set 1.1</a> meta tags from the <a href="http://dublincore.org/">Dublin Core Metadata Institute</a>.
no: Tilbyr 15 metatagger for <a href="http://dublincore.org/documents/dces/">Dublin Core Metadata Element Set 1.1</a> fra <a href="http://dublincore.org/">Dublin Core Metadata Institute</a>.
