Metatag (7.x-1.10) - en to he translation catalogue (107 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Development
he: פיתוח

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Audience
he: קהל יעד

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Article
he: כתבה

en: License
he: רישיון

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Book
he: ספר

en: Export
he: יצוא

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Album
he: אלבום

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Refresh
he: ריענון

en: Region
he: איזור

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Notes
he: הערות

en: Event
he: אירוע

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Site name
he: שם האתר

en: Locale
he: תרגום

en: Vocabulary
he: מילון

en: Overridden
he: נדרס

en: Gallery
he: גלריה

en: Bar
he: סרגל

en: Medium
he: בינוני

en: Price
he: מחיר

en: Company
he: חברה

en: General
he: כללי

en: Color
he: צבע

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Blog
he: בלוג

en: Override
he: דריסה

en: Pattern
he: פורמט

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Tracker
he: מעקב

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: City
he: עיר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Fax number
he: מס' פקס

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Condition
he: מצב

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Source
he: מקור

en: Front page
he: דף הבית

en: Activity
he: פעילות

en: Revert
he: שחזור

en: People
he: משתמשים

en: Content title
he: כותרת התוכן

en: Availability
he: זמינות

en: Product
he: מוצר

en: Street address
he: כתובת

en: Review
he: סקירה

en: Photo
he: תמונה

en: Form
he: טופס

en: Global
he: כללי

en: Organization
he: ארגון

en: Context
he: הקשר

en: Pager
he: דפדוף

en: Identifier
he: מזהה

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Content language
he: שפת התוכן

en: Translate
he: תרגום

en: Activities
he: פעילויות

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Valid
he: תקף

en: References
he: רפרנס

en: Google+
he: גוגל פלוס

en: Add and configure
he: הוסף והגדר
