Metatag (7.x-1.12) - en to bn translation catalogue (48 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Book
bn: বই

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Medium
bn: মাঝারি

en: General
bn: সাধারণ

en: Color
bn: রং

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Translate
bn: অনুবাদ
