Metatag (7.x-1.12) - en to pl translation catalogue (174 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Groups
pl: Grupy

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Article
pl: Artykuł

en: Currency
pl: Waluta

en: License
pl: Licencja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Image
pl: Obraz

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Views
pl: Widoki

en: View
pl: Widok

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Notes
pl: Notatki

en: Event
pl: Termin

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Paths
pl: Ścieżki

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Node
pl: Węzeł

en: All
pl: Wszystko

en: Panels
pl: Panele

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Locale
pl: Język

en: Page URL
pl: URL strony

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Gallery
pl: Galeria

en: Game
pl: Gra

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Bar
pl: Słupek

en: Medium
pl: Średnie

en: Price
pl: Cena

en: Company
pl: Firma

en: General
pl: Ogólne

en: Color
pl: Kolor

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Image URL
pl: URL obrazka

en: Override
pl: Nadpisz

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Profile
pl: Profil

en: Expires
pl: Wygasa

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: Tracker
pl: Historia

en: Defaults
pl: Domyślne

en: City
pl: Miasto

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Fax number
pl: Numer faksu

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Condition
pl: Warunek

en: Gender
pl: Płeć

en: Source
pl: Źródło

en: Front page
pl: Strona główna

en: Activity
pl: Aktywność

en: (disabled)
pl: (wyłączone)

en: Revert
pl: Przywróć

en: People
pl: Ludzie

en: Content title
pl: Tytuł zawartości

en: See also
pl: Zobacz także

en: Website
pl: Strona WWW

en: Day(s)
pl: Dni

en: Week(s)
pl: Tygodnie

en: Month(s)
pl: Miesiące

en: Year(s)
pl: Lata

en: Product
pl: Produkt

en: Street address
pl: Ulica

en: Review
pl: Podgląd

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Form
pl: Formularz

en: Global
pl: Globalne

en: Series
pl: Serie

en: Brand
pl: Marka

en: Organization
pl: Organizacja

en: Context
pl: Kontekst

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Person
pl: Osoba

en: University
pl: Uniwersytet

en: - none -
pl: - brak -

en: Content language
pl: Język zawartości

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Activities
pl: Aktywności

en: Organizations
pl: Organizacje

en: Creator
pl: Twórca

en: Meta tags
pl: Tagi meta

en: Valid
pl: Ważny

en: By path
pl: Po ścieżce

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Additional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Country name
pl: Nazwa kraju

en: Origin
pl: Źródło

en: Websites
pl: Strony

en: Relation
pl: Relacja

en: Image type
pl: Typ obrazka

en: Application ID
pl: ID aplikacji

en: Director
pl: Dyrektor

en: Substitutions
pl: Podstawienia

en: Application name
pl: Nazwa aplikacji

en: References
pl: Powiązania

en: Canonical URL
pl: Kanoniczny URL

en: Robots
pl: Roboty

en: Movie
pl: Film

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania %error_operation z argumentami: @arguments

en: Cafe
pl: Kawiarnia

en: Restaurant
pl: Restauracja

en: School
pl: Szkoła

en: Government
pl: Rząd

en: Food
pl: Jedzenie

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pl: Wystąpił błąd w trakcie wykonywania @operation z argumentami : @args

en: Places
pl: Miejsca

en: Products and Entertainment
pl: Produkty i rozrywka

en: Actor
pl: Aktor

en: Theme Color
pl: Kolor szablonu

en: 404 page not found
pl: 404 strona nie znaleziona

en: Shortlink URL
pl: Krótki URL

en: Musician
pl: Muzyk

en: Politician
pl: Polityk

en: Song
pl: Piosenka

en: TV show
pl: Program TV

en: Meta tag module form elements.
pl: Elementy formularza modułu meta tag.

en: Add and configure
pl: Dodaj i konfiguruj

en: Inherits meta tags from: @parents
pl: Dziedziczy meta tagi: @parents

en: No meta tag defaults available yet.
pl: Brak dostępnych domyślnych meta tagów.

en: To view a summary of the default meta tags and the inheritance, click on a meta tag type.
pl: Aby zobaczyć domyślne tagi meta oraz dziedziczenia kliknij na typ meta tagu.

en: Select the type of default meta tags you would like to add.
pl: Typ domyślnego meta tagu, który zostanie dodany.

en: Tokens related to views.
pl: Wzorce związane z widokami.

en: The human-readable name of the view.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa widoku.

en: The description of the view.
pl: Opis widoku

en: The machine-readable name of the view.
pl: Nazwa wewnętrzna widoku.

en: The title of current display of the view.
pl: Tytuł bieżącego formatu wyświetlania widoku.

en: The URL of the view.
pl: URL widoku.

en: Metatag
pl: Metatagi

en: Add a meta tag by path
pl: Meta tag wg. ścieżki.

en: Select the entities to revert
pl: Encje do przywrócenia

en: Bulk revert
pl: Masowe przywracanie

en: Configure Metatag defaults.
pl: Konfigurowanie domyślnych meta tagów.

en: Add a Metatag default
pl: Dodaj domyślny metatag

en: 403 access denied
pl: 403 dostęp zabroniony

en: Alternative language links (hreflang)
pl: Linki alternatywnych języków (hreflang)
