Metatag (7.x-1.16) - en to ro translation catalogue (94 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Groups
ro: Grupuri

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Article
ro: Articol

en: Currency
ro: Monedă

en: License
ro: Licență

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afişează

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Notes
ro: Note

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Medium
ro: Mediu

en: Price
ro: Preţ

en: Company
ro: Companie

en: Color
ro: Culoare

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Pattern
ro: Model

en: Profile
ro: Profil

en: Expires
ro: Expiră la

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Tracker
ro: Urmărire

en: Defaults
ro: Implicite

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Condition
ro: Condiție

en: Source
ro: Sursă

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Activity
ro: Activitate

en: Revert
ro: Revenire

en: People
ro: Persoane

en: Product
ro: Produs

en: Street address
ro: Adresă

en: Review
ro: Verificare

en: Form
ro: Formular

en: Pager
ro: Paginator

en: Identifier
ro: Identificator

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Content language
ro: Limba de conținut

en: Translate
ro: Traducere

en: Activities
ro: Activități

en: Origin
ro: Origine

en: Relation
ro: Relație

en: Tokens related to views.
ro: Token-uri referitoare la views-uri.

en: The description of the view.
ro: Descrierea vizualizării.

en: The title of current display of the view.
ro: Titlul afișării curente a vizualizării.

en: The URL of the view.
ro: URL-ul vizualizării.
