Metatag (7.x-1.17) - en to is translation catalogue (86 entries)

en: Title
is: Titill

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Development
is: Þróun

en: Groups
is: Hópar

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Article
is: Grein

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: License
is: Hugbúnaðarleyfi

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Book
is: Bók

en: Export
is: Flytja út

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Album
is: Myndasafn

en: Views
is: Gagnasýn

en: View
is: Skoða

en: Format
is: Stílsnið

en: URL
is: vefslóð

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Region
is: Svæði

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Event
is: Viðburður

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Paths
is: Slóðir

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Email
is: Netfang

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Locale
is: Staðfærsla

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Date Created
is: Dags stofnað

en: Medium
is: Miðlungs

en: Price
is: Verð

en: Company
is: Fyrirtæki

en: General
is: Almennt

en: Color
is: Litur

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Blog
is: Blogg

en: Expires
is: Fyrnist

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: City
is: Borg

en: Fax number
is: Faxnúmer

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Front page
is: Forsíða

en: People
is: Notendur

en: Website
is: Vefsíða

en: Week(s)
is: Vika/vikur

en: Product
is: Vara

en: Street address
is: Heimilisfang

en: Review
is: Yfirlestur

en: Photo
is: Mynd

en: Organization
is: Stofnun

en: Context
is: Samhengi

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: Translate
is: Þýða

en: Creator
is: Stofnandi
