Metatag (7.x-1.17) - en to th translation catalogue (68 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Book
th: หนังสือ

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: Views
th: ดู

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: All
th: ทั้งหมด

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Locale
th: ภาษา

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Price
th: ราคา

en: Company
th: บริษัท

en: General
th: ทั่วไป

en: Color
th: สี

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Blog
th: บล็อก

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Expiration
th: วันหมดอายุ

en: City
th: จังหวัด

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Front page
th: หน้าแรก

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: People
th: บุคคล

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Brand
th: ตราสินค้า

en: Context
th: บริบท

en: Pager
th: ตัวเปลี่ยนหน้า

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Person
th: บุคคล

en: Content language
th: ภาษาเนื้อหา

en: Creator
th: ผู้สร้าง

en: Importer
th: ผู้นำเข้า

en: Restaurant
th: ร้านอาหาร

en: Material
th: วัสดุ

en: Landmark
th: หมายเหตุ
