Metatag (7.x-1.20) - en to hr translation catalogue (89 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Pages
hr: Stranice

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Development
hr: Razvoj

en: Groups
hr: Grupe

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Article
hr: Članak

en: Currency
hr: Valuta

en: License
hr: Licenca

en: Tag
hr: Oznaka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Place
hr: Mjesto

en: Weight
hr: Težina

en: Image
hr: Slika

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Notes
hr: Bilješke

en: Event
hr: Događanje

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Paths
hr: Putanje

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Email
hr: E-pošta

en: All
hr: Svi

en: Panels
hr: Paneli

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Page
hr: Stranica

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Locale
hr: Lokalizacija

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Medium
hr: Srednji

en: Price
hr: Cijena

en: General
hr: Općenito

en: Color
hr: Boja

en: Override
hr: Nadvladaj

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Profile
hr: Profil

en: Expires
hr: Ističe

en: Tracker
hr: Tragač

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Source
hr: Izvor

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Revert
hr: Vrati

en: People
hr: Korisnici

en: Product
hr: Proizvod

en: Street address
hr: Adresa

en: Review
hr: Provjeri

en: Global
hr: Opće

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: Context
hr: Kontekst

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: - none -
hr: - ništa -

en: Translate
hr: Prevedi

en: Meta tags
hr: Meta oznake

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args

en: Tokens related to views.
hr: Žetoni vezani uz poglede

en: The description of the view.
hr: Opis pogleda

en: The machine-readable name of the view.
hr: Stroju čitljiv naziv pogleda

en: The title of current display of the view.
hr: Naziv trenutnog prikaza pogleda.
