Metatag (7.x-1.20) - en to lt translation catalogue (106 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Pages
lt: Puslapiai

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: Username
lt: Nario vardas

en: Development
lt: Plėtojimas

en: Groups
lt: Grupės

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: Subject
lt: Tema

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Audience
lt: Auditorija

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disable
lt: Išjungti

en: Article
lt: Straipsnis

en: Currency
lt: Valiuta

en: License
lt: Licenzija

en: Tag
lt: Žymė

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Date
lt: Data

en: Size
lt: Dydis

en: None
lt: Joks

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: - None -
lt: - Joks -

en: Country
lt: Šalis

en: Weight
lt: Svoris

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Category
lt: Kategorija

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Book
lt: Knyga

en: Export
lt: Eksportuoti

en: Taxonomy term
lt: Sistematikos terminas

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Album
lt: Albumas

en: Views
lt: Vaizdai

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Format
lt: Formatas

en: Refresh
lt: Atnaujinti

en: Region
lt: Sritis

en: Advanced settings
lt: Papildomi nustatymai

en: Notes
lt: Pastabos

en: Event
lt: Įvykis

en: Keywords
lt: Raktažodžiai

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Paths
lt: Keliai

en: User
lt: Narys

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Email
lt: El. paštas

en: Node
lt: Mazgas

en: All
lt: Visi

en: Page title
lt: Puslapio pavadinimas

en: Page
lt: Puslapis

en: Site name
lt: Svetainės pavadinimas

en: Locale
lt: Lokalė

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Overridden
lt: Perrašyta

en: Thumbnail
lt: Miniatūra

en: Medium
lt: Vidutinis

en: Price
lt: Kaina

en: Company
lt: Įmonė

en: General
lt: Bendras

en: Color
lt: Spalva

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: Blog
lt: Tinklaraštis

en: Override
lt: Perrašyti

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Profile
lt: Profilis

en: Expiration
lt: Galiojimas

en: Tracker
lt: Seklys

en: Defaults
lt: Numatyta

en: City
lt: Miestas

en: Latitude
lt: Platuma

en: Longitude
lt: Ilguma

en: Fax number
lt: Fakso numeris

en: Phone number
lt: Telefono numeris

en: Condition
lt: Sąlyga

en: Source
lt: Šaltinis

en: Front page
lt: Pirmas puslapis

en: Activity
lt: Aktyvumas

en: (disabled)
lt: (išjungta)

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: People
lt: Žmonės

en: Day(s)
lt: Diena

en: Week(s)
lt: Svaitė

en: Year(s)
lt: Metai

en: Product
lt: Prekė

en: Street address
lt: Adresas

en: Video width
lt: Video plotis

en: Video height
lt: Video aukštis

en: Form
lt: Forma

en: Global
lt: Globalus

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: Context
lt: Kontekstas

en: Pager
lt: Puslapiavimas

en: Keyword
lt: Raktažodis

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Translate
lt: Versti

en: Importer
lt: Importuotojas

en: Tokens related to views.
lt: Tokenai susiję su vaizdu

en: The description of the view.
lt: Vaizdo aprašymas
