Metatag (7.x-1.21) - en to ar translation catalogue (97 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Development
ar: التطوير

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Audience
ar: جمهور

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Article
ar: مقال

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Book
ar: الوثيقة

en: Export
ar: تصدير

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Album
ar: ألبوم

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Refresh
ar: تحديث

en: Region
ar: المنطقة

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Paths
ar: مسارات

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Locale
ar: المحليات

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: Price
ar: السعر

en: General
ar: عام

en: Color
ar: اللون

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Blog
ar: المدونة

en: Pattern
ar: النموذج

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Tracker
ar: المتتبع

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Condition
ar: شرط

en: Source
ar: المصدر

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Activity
ar: النشاط

en: Revert
ar: استرجع

en: People
ar: الأشخاص

en: See also
ar: طالع أيضا

en: Product
ar: المنتج

en: Review
ar: المراجعة

en: Form
ar: النموذج

en: Global
ar: عالمي

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Context
ar: السياق

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Identifier
ar: المعرف

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Translate
ar: ترجمة

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments

en: Tokens related to views.
ar: الرموز المتعلقة بالرؤى.

en: The human-readable name of the view.
ar: الاسم المقروء آليا للرؤية.

en: The description of the view.
ar: وصف الرؤية.

en: The machine-readable name of the view.
ar: الاسم المقروء آليا للرؤية.

en: The title of current display of the view.
ar: عنوان العرض الحالي للرؤية.

en: The URL of the view.
ar: العنوان URL للرؤية.
