Metatag (7.x-1.23) - en to gu translation catalogue (53 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Development
gu: વિકાસ

en: Groups
gu: જૂથો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Subject
gu: વિષય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Audience
gu: પ્રેક્ષક

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Article
gu: લેખ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Weight
gu: તરલતા

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Node
gu: નોડ

en: All
gu: બધા

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Site name
gu: સાઈટ ની ઓળખ

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Color
gu: રંગ

en: City
gu: શહેર

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Condition
gu: શરત

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: People
gu: લોકો

en: Translate
gu: ભાષાંતર
