Metatag (7.x-1.23) - en to kn translation catalogue (88 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: License
kn: ಪರವಾನಗಿ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Album
kn: ಆಲ್ಬಂ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Locale
kn: ಲೊಕ್ಯಾಲ್

en: Game
kn: ಆಟ

en: Bar
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Department
kn: ವಿಭಾಗ

en: Google
kn: ಗೂಗಲ್

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: (disabled)
kn: (ಅಶಕ್ತಗೊಂಡ)

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: People
kn: ಜನರು

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Photo
kn: ಫೋಟೊ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Creator
kn: ನಿರ್ಮಾತೃ

en: Origin
kn: ಮೂಲ

en: Robots
kn: ರೋಬೋಟ್ಸ್‍
