Metatag (7.x-1.24) - en to cs translation catalogue (112 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Pages
cs: Stránky

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Development
cs: Vývoj

en: Groups
cs: Skupiny

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Article
cs: Článek

en: Currency
cs: Měna

en: Tag
cs: Štítek

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: - None -
cs: - Nic -

en: Country
cs: Země

en: Place
cs: Místo

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Notes
cs: Poznámky

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Paths
cs: Cesty

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Email
cs: E-mail

en: Node
cs: Uzly

en: All
cs: Vše

en: Page title
cs: Název stránky

en: Page
cs: Stránka

en: Site name
cs: Název webu

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Fields
cs: Pole

en: Overridden
cs: Překryto

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Medium
cs: Střední

en: Price
cs: Cena

en: Company
cs: Společnost

en: General
cs: Obecné

en: Color
cs: Barvy

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Override
cs: Překrýt

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Profile
cs: Profil

en: Expires
cs: Expiruje

en: Expiration
cs: Platnost do

en: Tracker
cs: Sledování příspěvků

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: City
cs: Město

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Fax number
cs: Číslo faxu

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Condition
cs: Podmínka

en: Source
cs: Zdroj

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Activity
cs: Aktivita

en: (disabled)
cs: (zakázáno)

en: Revert
cs: Vrátit

en: People
cs: Uživatelé

en: Website
cs: Webová stránka

en: Day(s)
cs: Den(y)

en: Week(s)
cs: Týden(y)

en: Year(s)
cs: Rok(y)

en: Product
cs: Produkt

en: Street address
cs: Ulice

en: Video width
cs: Šířka videa

en: Video height
cs: Výška videa

en: Review
cs: Revize

en: Form
cs: Formulář

en: Global
cs: Globální

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: Context
cs: Kontext

en: Pager
cs: Stránkovač

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Content language
cs: Jazyk pro obsah

en: Translate
cs: Přeložit

en: Valid
cs: Platný

en: @argument title
cs: @argument nadpis

en: @argument input
cs: @argument vstup

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: Meta tag module form elements.
cs: Element modulu Meta tag

en: The description of the view.
cs: Popis pohledu.

en: The title of current display of the view.
cs: Nadpis aktuálního zobrazení pohledu.

en: The URL of the view.
cs: URL pohledu.
