Metatag (7.x-1.25) - en to el translation catalogue (121 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Pages
el: Σελίδες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Subject
el: Θέμα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Article
el: Άρθρο

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Place
el: Τόπος

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Album
el: Άλμπουμ

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Event
el: Συμβάν

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Paths
el: Διαδρομές

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Node
el: Κόμβος

en: All
el: Όλες

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Locale
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Fields
el: Πεδία

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Price
el: Tιμή

en: Company
el: Εταιρία

en: General
el: Γενικά

en: Color
el: Χρώμα

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Profile
el: Προφίλ

en: Expires
el: Λήγει

en: Expiration
el: Λήξη

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: City
el: Πόλη

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Fax number
el: Αριθμός φαξ

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Gender
el: Γένος

en: Source
el: Πηγή

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: (disabled)
el: (απενεργοποιημένο)

en: Revert
el: Επαναφορά

en: People
el: Χρήστες

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Day(s)
el: Ημέρα(ες)

en: Week(s)
el: Εβδομάδα(ες)

en: Year(s)
el: Έτος(η)

en: Product
el: Προϊόν

en: Street address
el: Διεύθυνση

en: Video width
el: Πλάτος βίντεο

en: Video height
el: Ύψος βίντεο

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Form
el: Φόρμα

en: Global
el: Καθολικό

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Content language
el: Γλώσσα περιεχομένου

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: Creator
el: Δημιουργός

en: Application ID
el: ID Εφαρμογής

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.
