Metatag (7.x-1.25) - en to mr translation catalogue (56 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Pages
mr: पाने

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Audience
mr: प्रेक्षक

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Article
mr: लेख

en: Currency
mr: चलन

en: License
mr: परवाना

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: Place
mr: स्थळ

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Book
mr: पुस्तक

en: Export
mr: निर्यात

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Views
mr: याद्या

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Page
mr: पान

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Price
mr: किंमत

en: General
mr: साधारण

en: Color
mr: रंग

en: Condition
mr: अट

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: People
mr: लोक

en: Website
mr: संकेतस्थळ
