Metatag (7.x-1.26) - en to da translation catalogue (158 entries)

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Development
da: Udvikling

en: Groups
da: Grupper

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Audience
da: Publikum

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Article
da: Artikel

en: Currency
da: Valuta

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: Place
da: Sted

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Book
da: Bog

en: Export
da: Eksportér

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Refresh
da: Opdatér

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Notes
da: Noter

en: Event
da: Begivenhed

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Unknown
da: Ukendt

en: Paths
da: Stier

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Panels
da: Paneler

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Site name
da: Sitets navn

en: Locale
da: Lokalitet

en: Page URL
da: Side URL

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Fields
da: Felter

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Gallery
da: Galleri

en: Date Created
da: Oprettelsesdato

en: Price
da: Pris

en: Company
da: Virksomhed

en: General
da: Generelt

en: Color
da: Farve

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Override
da: Overskriv

en: Arguments
da: Parametre

en: Pattern
da: Mønster

en: Profile
da: Profil

en: Expires
da: Udløber

en: Expiration
da: Udløb

en: Tracker
da: Følg

en: Defaults
da: Standarder

en: City
da: By

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Fax number
da: Faxnummer

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Condition
da: Betingelse

en: Gender
da: Køn

en: Source
da: Kilde

en: Front page
da: Forside

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Activity
da: Aktivitet

en: (disabled)
da: (deaktiveret)

en: Revert
da: Gendan

en: People
da: Personer

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Day(s)
da: Dag(e)

en: Week(s)
da: Uge(r)

en: Month(s)
da: Måned(er)

en: Year(s)
da: År

en: Product
da: Produkt

en: Street address
da: Adresse

en: Video width
da: Video bredde

en: Video height
da: Video højde

en: Locality
da: Lokalitet

en: Review
da: Gennemgå

en: Photo
da: Foto

en: Form
da: Formular

en: Abstract
da: Resume

en: Language neutral
da: Sprogneutral

en: Organization
da: Organisation

en: Context
da: Kontekst

en: Identifier
da: Identifikator

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Machine name
da: Internt navn

en: University
da: Universitet

en: About
da: Om

en: Content language
da: Indholdssprog

en: Translate
da: Oversæt

en: Activities
da: Aktiviteter

en: Organizations
da: Organisationer

en: Admins
da: Administratorer

en: Creator
da: Skaber

en: Importer
da: Importér

en: Meta tags
da: Meta-tags

en: Country name
da: Landenavn

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Director
da: Instruktør

en: Substitutions
da: Erstatninger

en: Canonical URL
da: Kanonisk URL

en: Robots
da: Robotter

en: Movie
da: Film

en: @argument title
da: @argument titel

en: School
da: Skole

en: Government
da: Myndighed

en: Food
da: Mad

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
da: Der opstod en fejl under behandlingen af @operation med argumenterne: @args

en: Contributor
da: Bidragyder

en: Businesses
da: Virksomheder

en: Places
da: Steder

en: Products and Entertainment
da: Produkter og underholdning

en: Actor
da: Skuespiller

en: Use replacement tokens from the first row
da: Brug erstatnings-tokens fra den første række

en: Sports league
da: Sportsliga

en: Sports team
da: Sportshold

en: Athlete
da: Sportsmand

en: Musician
da: Musiker

en: Politician
da: Politiker

en: Public figure
da: Offentlig person

en: Drink
da: Drikke

en: Song
da: Sang

en: TV show
da: TV-udsendelse

en: Add default meta tags
da: Tilføj standard meta-tag

en: The text to display in the title bar of a visitor's web browser when they view this page. This meta tag may also be used as the title of the page when a visitor bookmarks or favorites this page.
da: Denne tekst bliver vist i titel-bjælken på brugerens webbrowser, når han besøger denne side. Dette meta-tag optræder også som titel, hvis brugeren gemmer siden som bogmærke.

en: Provides search engines with specific directions for what to do when this page is indexed.
da: Giver søgemaskiner anvisninger til, hvad de skal gøre, når de indekserer denne side.

en: Describes the name and version number of the software or publishing tool used to create the page.
da: Beskriver navn og versionsnummer på det værktøj, der har genereret siden.

en: Using defaults
da: Bruger standardindstillinger

en: Inherits meta tags from: @parents
da: Arver meta tags fra: @parents

en: Tokens related to views.
da: Tokens relateret til views.

en: The human-readable name of the view.
da: Viewets læsbare navn.

en: The description of the view.
da: Viewets beskrivelse.

en: The machine-readable name of the view.
da: Viewets maskinlæsbare navn.

en: The title of current display of the view.
da: Titlen på viewets aktuelle display.

en: The URL of the view.
da: Viewets URL.

en: EAN
da: EAN-nummer
